Média jsou dobrý sluha, ale zlý pán

Zní to děsivě? Ne, nebojte se. Naučíme vás pochopit, jak porozumnět klasickým médiím, tak těm novým, sociálním. Jak se snažit dostat k původní zprávě, zdroji a nebýt obětí dezinformace. Zkušenosti s mediální gramotností máme už patnáct let. Především se s námi nebudete rozhodně nudit! Nejlepší cestou, jak pochopit, jakým způsobem pracují média a jak se vytváří a šíří informace, je si to vyzkoušet přímo v terénu.

Jak se díky médiím naučit nové věci, rozvíjet svůj talent či pomoci změnit své okolí k lepšímu nebo poznat ´fake news´?

POJĎTE DO TOHO S NÁMI

Ať už se váš projekt týká životního prostředí, kultury nebo chcete začít podnikat, vždy se vám bude hodit vědět, jak udělat nejlépe fotku či video na sociální sítě. Bez nich se totiž už žádný projekt nebo byznys neobejde – nemluvě o tom, že vás to povznese a kreativně začnete myslet. Dobrou fotku či video můžete udělat i s dnes již obyčejným chytrým mobilem. Jako například tuto. Stačí se naučit pár vychytávek a víte jak na to.

Mediální kurzy mají otevřenou a uzavřenou část.

Otevřená část je přístupná na webu a chystáme i videa na sociální sítě. Je zdarma a prokaždého.

VSTUP DO OTEVŘENÉ ČÁSTI

Uzavřená část je pro ty z vás, kteří se chtějí médiím věnovat profesionálně nebo znalosti s nimi spojené využít pro profesní zdokonalení či rozjetí svého byznysu. Tato část je k dispozici zde:

VSTUP DO KURZŮ

Pokud chcete s námi absolvovat stáž (v našich mediálních projektech), je to možné také – výměnou za vaši spolupráci na projektech od nás dostanete zaškolení (většinou ve formě vybraného kurzu) zdarma. Na vašem dosavadním vzdělání zde nezáleží. Druhý typ stáže je výlučně pro studenty mediálních škol. Pokud máte zájem, přihlaste se předběžně zde. Nejbližší stáže začínají od 1. února 2021. Přihláška v této chvíli není závazná. Poté, co ji vyplníte, vás kontaktujeme a bude následovat podrobnější pohovor (možný též online). Dle kapacity počtu účastníků stáží a vaší motivace pak domluvíme detaily.

PŘIHLÁŠKA DO STÁŽE