Stáže

Chcete se věnovat vážnějším tématům – například lidskoprávní problematice?

Nebo máte rádi příběhy – děláte rádi rozhovory s pamětníky a bádáte, proč je minulost jaká je a zda-li nám dá odpověď na otázky budoucnosti?

Nejenže rádi píšete, fotíte nebo natáčíte, ale třeba i rádi organizujete různé projekty – na národní či mezinárodní úrovni?

Tak to jste tady správně! Pojďte se zapojit do našich projektů – anebo jen vystudovat s námi některých z online kurzů. Inspirujte se a zlepšete svůj život i svého okolí.

Stáže

Pokud chcete s námi absolvovat stáž (v našich mediálních projektech), je to možné také – výměnou za vaši spolupráci na projektech od nás dostanete zaškolení (většinou ve formě vybraného kurzu) zdarma. Na vašem dosavadním vzdělání zde nezáleží. Druhý typ stáže je výlučně pro studenty mediálních škol, kteří již teoretické znalosti z obou mají a chtějí získat praktické zkušenosti včetně splnění praxe (+potvrzení o praxi). Pokud máte zájem, přihlaste se předběžně zde.

Co následuje?

Poté, co vyplníte přihlášku, vás kontaktujeme a bude následovat podrobnější pohovor (možný též online). Dle kapacity počtu účastníků stáží a vaší motivace pak domluvíme detaily.

Co získáte stáží?

  • Praxi v produkci a kreativní oblasti tvorby médií a mediálních projektů.
  • Potvrzení o praxi / stáží v češtině i angličtině
  • Vytvoříte si základ profesního portfolia
  • Získáte kontakty v branži a setkáte se s mnoha zajímavými lidmi, s nimiž byste se obvykle nesetkali
  • Zažijete zajímavé situace během reportáží a podíváte se do míst, kam byste se obvykle nedostali
  • Můžete pracovat na vlasních nápadech, projektech a za naší podpory je realizovat – zájemci s vlastními projekty a kreativními vizemi jsou upřednostňováni
  • Získáte kontakty a zkušenosti v rámci mezinárodní spolupráce (toto závisí na vaší jazykové úrovni či touze se rozvíjet na úrovni jazykové vybavenosti)
  • Úspěšným a dostatečně jazykově vybaveným zájemcům o stáž bude umožněna také stáž ve Velké Británii (od roku 2023)

PŘIHLÁŠKA DO STÁŽE