„Politici mi fandí jenom dokud ke mě do pořadu nepřijdou a já jim nezačnu klást nepříjemné otázky,“ říká Václav Moravec


Proč musí klást novináři nepříjemné otázky a proč nechtějí někteří politici chodit do pořadů kriticko-analytického žánru – kulatý stůl, duel apod.? O tom se mimo jiné baví moderátor Petr Horký se svým hostem Václavem Moravcem, pro mnohé politiky i diváky kontroverzním moderátorem stěžejního politického debatního pořadu České televize.

Proč mají někdy diváci pocit, že je Václav Moravec až příliž kritický? A proč mu řada politiků z opozice fandí ,dokud se nestanou ministry, preiméry nebo prezidenty? Je to tak, že lidé prostě milují pořady, kde moderátoři kladou kritické otázky a ´grilují´ ty, kteří jsou u moci nebo se chystají k jejímu převzetí, ale když se pak sami stanou jeho hosty, už kritiku nesnesou a naopak kritického moderátora zařadí do svých ´nepřátel´?

Je určitá neoblíbenost novináře napříč politickým spektrem vlastně jeho ´dobrou vizitkou´ a dokladem toho, že dělá svou práci ´hlídacího psa demokracie´ správně? Anebo může působit třeba kontraproduktivně. Jak je to podle vás a proč?

! Než si uděláte názor, nesuďte, prosíme, dle titulku a krátkého popisku pod videem, jak je dnes v době rychlých informací zvykem, ale zhlédněte celé video až do konce. !

Video Zdroj: HausboTalk Petra Horkého https://www.youtube.com/watch?v=2xIHv081cJ4&t=1s&ab_channel=PetrHork%C3%BD

Náhledové foto: ČT